Aegisub - en to ca translation catalogue (702 entries)

en: 
    Reading fonts from registry...
ca: 
    S'estan llegint els tipus de lletra del registre...

en: 
    See the help file for full credits.
ca: 
    Vegeu el fitxer d'ajuda per als crèdits complets.

en:  -> End
ca:  -> Final

en:  by ArchMage ZeratuL.
ca:  per ArchMage ZeratuL.

en:  frames
ca:  marcs

en:  styles?
ca:  estils?

en: " already exists on destination.
ca: " ja existeix a la destinació.

en: " copied.
ca: " copiada.

en: " found on dialogue line
ca: " trobada a la línia de diàleg

en: " found on style "
ca: " trobada a l'estil "

en: " from the catalog?
ca: " del catàleg?

en: " or esc to cancel.
ca: " o Esc per cancel·lar.

en: #
ca: N

en: %i lines were added to selection
ca: S'han afegit %i línies a la selecció.

en: %i lines were removed from selection
ca: S'han tret %i línies de la selecció

en: %i matches were replaced.
ca: S'han substituït %i coincidències.

en: &2.35 Aspect Ratio
ca: Relació d'aspecte &2.35

en: &About...
ca: &Quant a...

en: &Add...
ca: &Afegeix...

en: &Apply now
ca: &Aplica ara

en: &Attachments...
ca: &Adjuncions...

en: &Audio
ca: À&udio

en: &Automation...
ca: &Automatització...

en: &Browse...
ca: Na&vega...

en: &Bug tracker...
ca: &Eina de seguiment d'errors...

en: &Close
ca: Tan&ca

en: &Close Audio
ca: Tan&ca l'àudio

en: &Close Video
ca: Tan&ca el vídeo

en: &Contents...
ca: &Contingut...

en: &Copy
ca: &Copia

en: &Create...
ca: &Crea...

en: &Default Aspect Ratio
ca: Relació &d'aspecte predefinida

en: &Delete
ca: &Suprimeix

en: &Duplicate
ca: &Duplica

en: &Duplicate and shift by 1 frame
ca: &Duplica i desplaça un marc

en: &Edit
ca: &Edita

en: &Edit...
ca: &Edita...

en: &File
ca: &Fitxer

en: &Find...
ca: C&erca...

en: &Fonts Collector...
ca: Col·lector de tipus de &lletra...

en: &Forums...
ca: &Fòrums...

en: &Fullscreen Aspect Ratio (4:3)
ca: Re&lació d'aspecte de pantalla completa (4:3)

en: &Help
ca: A&juda

en: &Hotkeys...
ca: &Dreceres del teclat...

en: &IRC channel...
ca: Canal d'&IRC

en: &Insert (before)
ca: &Insereix (abans)

en: &Join (concatenate)
ca: &Uneix (concatena)

en: &Jump To...
ca: &Salta a...

en: &Make times continuous (change end)
ca: Fe&s els temps continus (canvia el final)

en: &Make times continuous (change start)
ca: &Fes els temps continus (canvia l'inici)

en: &New Subtitles
ca: &Nous subtítols

en: &Open Audio file...
ca: &Obre un fitxer d'àudio...

en: &Open Subtitles with Charset...
ca: &Obre els subtítols amb codificació...

en: &Open Subtitles...
ca: &Obre els subtítols...

en: &Open Video...
ca: &Obre un vídeo...

en: &Paste
ca: Engan&xa

en: &Properties...
ca: &Propietats...

en: &Redo
ca: &Refés

en: &Remove
ca: Sup&rimeix

en: &Replace...
ca: Substituei&x...

en: &Save Subtitles
ca: De&sa els subtítols

en: &Select lines...
ca: &Selecciona les línies...

en: &Start!
ca: C&omença!

en: &Styles Manager...
ca: Ge&stor d'estils...

en: &Swap
ca: Intercan&via

en: &Tools
ca: E&ines

en: &Translation Assistant...
ca: Auxiliar de &traducció...

en: &Undo
ca: &Desfés

en: &Undo
ca: &Desfés

en: &Video
ca: &Vídeo

en: &Website...
ca: Pàgina &web...

en: &Widescreen Aspect Ratio (16:9)
ca: Relació d'aspecte de pantalla panorà&mica (16:9)

en: (Un)Load files?
ca: Càrrega de fitxers

en: 0: Smart wrapping, top line is wider
ca: 0: Salt intel·ligent, la línia de dalt és més llarga

en: 1: End-of-line word wrapping, only \N breaks
ca: 1: Salt de paraules a final de línia, només \N salta

en: 2: No word wrapping, both \n and \N break
ca: 2: Sense salt de paraules, tant \n com \N salten

en: 3: Smart wrapping, bottom line is wider
ca: 3: Salt intel·ligent, la línia de baix és més llarga

en: <- Copy to storage
ca: <- Copia al magatzem

en: About Aegisub
ca: Quant a l'Aegisub

en: Accept changes
ca: Accepta els canvis

en: Action
ca: Acció

en: Actor name for this speech. This is only for reference, and is mainly useless.
ca: Nom de l'actor que diu aquest text. Només és una referència, i normalment és inútil.

en: Add lead in (
ca: Afegeix temps d'entrada (

en: Add lead in:
ca: Afegeix temps d'entrada:

en: Add lead out (
ca: Afegeix temps de sortida (

en: Add lead out:
ca: Afegeix temps de sortida:

en: Add points to movement
ca: Afegeix punts al moviment

en: Add to selection
ca: Afegeix a la selecció

en: Advanced Settings
ca: Configuració avançada

en: Aegisub can export subtitles to other formats, character encodings, and even compensate Variable Frame Rate so you can hardsub them - it's all in the Export option in File menu.
ca: L'Aegisub por exportar subtítols a altres formats, codificacions de caràcters i fins i tot compensar els marcs variables (VFR) quan creeu subtítols durs. Tot està a l'opció Exporta del menú Fitxer.

en: Aegisub has several features to make sure you will never lose your work. It will periodically save your subtitles to autosave folder, and will create a copy of subs whenever you open them, to autoback folder. Also, if it crashes, it will attempt to save a restore file.
ca: L'Aegisub té diverses característiques per assegurar que mai perdeu la vostra feina. Periòdicament, desarà els vostres subtítols a la carpeta de desament automàtic (autosave), i crearà una còpia dels subtítols sempre que els obriu, a la carpeta de còpia de seguretat automàtica (autoback). I si peta, intentarà desar un fitxer de restauració.

en: Affect
ca: Afecta

en: Alignment
ca: Alineació

en: Alignment in screen, in numpad style
ca: Alineació a la pantalla, segons el teclat numèric

en: All
ca: Tot

en: All rows
ca: Totes les línies

en: Angle to rotate in Z axis, in degrees
ca: Angle a rotar en l'eix Z, en graus

en: Apply to styles
ca: Aplica als estils

en: Arabic
ca: Àrab

en: Are you sure you want to delete the storage "
ca: Esteu segur que voleu suprimir el magatzem "

en: Are you sure you want to delete these
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquests

en: Are you sure you want to delete this style?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest estil?

en: Associate extensions
ca: Associa les extensions

en: Associations
ca: Associacions

en: Attach &Font
ca: Adjunta tipus de &lletra

en: Attach &Graphics
ca: Adjunta &gràfics

en: Attachment List
ca: Llista d'adjuncions

en: Attachment name
ca: Nom de l'adjunció

en: Attachments
ca: Adjuncions

en: Audio Add Lead In
ca: Àudio: Afegeix temps d'entrada

en: Audio Add Lead Out
ca: Àudio: Afegeix temps de sortida

en: Audio Commit
ca: Àudio: Aplica

en: Audio Commit (Stay)
ca: Àudio: Aplica (mantingues)

en: Audio Commit Alt
ca: Àudio: Aplica (alternatiu)

en: Audio Karaoke Decrease Len
ca: Àudio: Karaoke: decrementa la llargada

en: Audio Karaoke Decrease Len Shift
ca: Àudio: Karaoke: Decrementa la llargada (shift)

en: Audio Karaoke Increase Len
ca: Àudio: Karaoke: incrementa la llargada

en: Audio Karaoke Increase Len Shift
ca: Àudio: Karaoke: Incrementa la llargada (shift)

en: Audio Next Line
ca: Àudio: Línia següent

en: Audio Next Line Alt
ca: Àudio: Línia següent (alternatiu)

en: Audio Play
ca: Àudio: Reprodueix

en: Audio Play 500ms After
ca: Àudio: Reprodueix els 500 ms posteriors

en: Audio Play 500ms Before
ca: Àudio: Reprodueix els 500 ms anteriors

en: Audio Play Alt
ca: Àudio: Reprodueix (alternatiu)

en: Audio Play First 500ms
ca: Àudio: Reprodueix els primers 500 ms

en: Audio Play Last 500ms
ca: Àudio: Reprodueix els últims 500 ms

en: Audio Play Original Line
ca: Àudio: Reprodueix la línia original

en: Audio Play To End
ca: Àudio: Reprodueix fins al final

en: Audio Prev Line
ca: Àudio: Línia anterior

en: Audio Prev Line Alt
ca: Àudio: Línia anterior (alternatiu)

en: Audio Scroll Left
ca: Àudio: Desplaça a l'esquerra

en: Audio Scroll Right
ca: Àudio: Desplaça a la dreta

en: Audio Volume
ca: Volum de l'àudio

en: Audio+Subs view
ca: Vista dels subtítols i l'àudio

en: Auto scrolls audio display to selected line
ca: Mou la visualització de l'àudio a la línia seleccionada automàticament

en: Automatically commit all changes
ca: Aplica tots els canvis automàticament

en: Automation
ca: Automatització

en: Automation Manager
ca: Gestor de l'automatització

en: Automation module is Copyright (c) 2005-2006 Niels Martin Hansen (aka jfs).
ca: L'automatització és Copyright (c) 2005-2006 Niels Martin Hansen (jfs).

en: Backward
ca: Endarrere

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Bias: Start <-
ca: Desviació: Inici <-

en: Blue:
ca: Blau:

en: Bold
ca: Negreta

en: Built by %s on %s.
ca: Muntat per %s el %s.

en: C&lose
ca: &Tanca

en: C&ut
ca: Ret&alla

en: Cancel Split
ca: Cancel·la la divisió

en: Catalog of available storages
ca: Catàleg de magatzems disponibles

en: Change aspect ratio
ca: Canvia la relació d'aspecte

en: Change karaoke tag to \k
ca: Canvia l'etiqueta del karaoke a \k

en: Change karaoke tag to \kf
ca: Canvia l'etiqueta del karaoke a \kf

en: Change karaoke tag to \ko
ca: Canvia l'etiqueta del karaoke a \ko

en: Changes resolution and modifies subtitles to conform to change
ca: Canvia la resolució i modifica els subtítols perquè s'adaptin al canvi

en: Character spacing, in pixels
ca: Espaiat dels caràcters, en píxels

en: Charset
ca: Codificació

en: Checking this will display an opaque box instead of outline
ca: Marcar això mostrarà una capsa opaca en lloc d'una vora

en: Chinese BIG5
ca: Xinès BIG5

en: Choose
ca: Escolliu

en: Choose charset code:
ca: Escolliu el codi de la codificació:

en: Choose file to be attached
ca: Escolliu el fitxer que voleu adjuntar

en: Choose the folder where the fonts will be collected to.
    It will be created if it doesn't exist.
ca: Escolliu la carpeta on es col·lectaran els tipus de lletra.
    Es crearà si no existeix.

en: Clean Script Info
ca: Neteja la informació de l''script'

en: Click on list:
ca: Clic a la llista:

en: Click to choose color
ca: Feu clic per escollir un color

en: Close timecodes file
ca: Tanca el fitxer de codis de temps

en: Closes the currently open audio file
ca: Tanca el fitxer d'àudio obert actualment

en: Closes the currently open timecodes file
ca: Tanca el fitxer de codis de temps obert actualment

en: Closes the currently open video file
ca: Tanca el fitxer de vídeo obert actualment

en: Coding by ArchMageZeratuL, jfs, Myrsloik, equinox, Tentacle and nmap.
ca: Programació per ArchMageZeratuL, jfs, Myrsloik, equinox, Tentacle i nmap.

en: Color spectrum
ca: Espectre de colors

en: Comment
ca: Comenta

en: Comment this line out. Commented lines don't show up on screen.
ca: Comenta aquesta línia. Les línies comentades no es mostren a la pantalla

en: Comments
ca: Comentaris

en: Commit changes (
ca: Aplica els canvis (

en: Commit?
ca: Aplicar?

en: Confirm delete
ca: Confirmeu la supressió

en: Contains
ca: Conté

en: Copy
ca: Copia

en: Copy coordinates to Clipboard
ca: Copia les coordinades al porta-retalls

en: Copy image to Clipboard
ca: Copia la imatge al porta-retalls

en: Copy of
ca: Còpia de

en: Copy subtitles
ca: Copia els subtítols

en: Copy to current script ->
ca: Copia a l''script' actual ->

en: Copy...
ca: Copia...

en: Could not find font
ca: No s'ha trobat el tipus de lletra

en: Create Automation script
ca: Crea un 'script' d'Automatització

en: Cu&t
ca: Re&talla

en: Current frame time and number.
ca: Temps del marc actual i número.

en: Current line
ca: Línia actual

en: Current line: %i/%i
ca: Línia actual: %i/%i

en: Current line: ?
ca: Línia actual: ?

en: Current script
ca: 'Script' actual

en: Custom Aspect Ratio...
ca: Relació d'aspecte personalitzada...

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut subtitles
ca: Retalla els subtítols

en: Cut...
ca: Retalla...

en: Cycle Tag Hidding Mode
ca: Canvia el mode d'amagat de les etiquetes

en: Cycle through tag-hiding modes
ca: Canvia els modes d'amagat de les etiquetes

en: DON'T PANIC!
ca: NO US ESPANTEU!

en: Default
ca: Predefinit

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Description
ca: Descripció

en: Deselect all styles.
ca: Deselecciona tots els estils.

en: Destination
ca: Destinació

en: Dialogues
ca: Diàlegs

en: Display audio and subtitles only
ca: Mostra només els subtítols i l'àudio

en: Display audio, video and subtitles
ca: Mostra els subtítols, l'àudio i el vídeo

en: Display subtitles only
ca: Mostra només els subtítols

en: Display video and subtitles only
ca: Mostra només els subtítols i el vídeo

en: Distance from left edge, in pixels
ca: Distància de la vora esquerra, en píxels

en: Distance from right edge, in pixels
ca: Distància de la vora dreta, en píxels

en: Distance from top/bottom edge, in pixels
ca: Distància de la vora superior/inferior, en píxels

en: Do you want to commit your changes? If you choose No, they will be discarded.
ca: Voleu aplicar els canvis? Si escolliu No, es descartaran.

en: Do you want to load/unload the associated files?
ca: Voleu carregar o descarregar els fitxers associats?

en: Doesn't Match
ca: No coincideix

en: E&xit
ca: S&urt

en: E&xtract
ca: E&xtreu

en: East European
ca: Europeu de l'est

en: Edge detect filter size:
ca: Mida del filtre de detecció de vores:

en: Editing:
ca: Edició:

en: Effect
ca: Efecte

en: Effect for this line. This can be used to store extra information for karaoke scripts, or for the effects supported by the renderer.
ca: Efecte per a aquesta línia. Es pot utilitzar per emmagatzemar informació extra als 'scripts' de karaoke, o per a efectes suportats pel programa renderitzador.

en: Enable
ca: Activa

en: Enable adding of lead-ins to lines.
ca: Activa afegir temps d'entrada a les línies.

en: Enable adding of lead-outs to lines.
ca: Activa afegir temps de sortida a les línies.

en: Enable preview
ca: Activa la previsualització

en: Enable preview (slow)
ca: Activa la previsualització (lent)

en: Enable snapping of subtitles to nearest keyframe, if distance is within threshold.
ca: Activa que els subtítols s'enganxin al marc clau més proper, si la distància és dins del valor.

en: Enable snapping of subtitles together if they are within a certain distance of each other.
ca: Activa que els subtítols s'enganxin si estan a una certa distància l'un de l'altre.

en: Encoding, only useful in unicode if the font doesn't have the proper unicode mapping.
ca: Codificació, només útil en Unicode si la lletra no té el mapeig Unicode correcte.

en: Encoding:
ca: Codificació:

en: End
ca: Fi

en: End time
ca: Temps de final

en: End times only
ca: Només els temps de final

en: Ends after thres.:
ca: Valor si acaba després:

en: Ends before thres.:
ca: Valor si acaba abans:

en: Enter aspect ratio
ca: Introduïu la relació d'aspecte

en: Enter aspect ratio in either decimal (e.g. 2.35) or fractional (e.g. 16:9) form. Enter a value like 853x480 to set a specific resolution.
ca: Introduïu la relació d'aspecte de manera decimal (p. ex. 2.35) o fraccional (p. ex. 16:9). Introduïu un valor com ara 853x480 per definir una resolució específica.

en: Enter number of frames to shift by
ca: Introduïu el nombre de marcs a desplaçar

en: Enter time in h:mm:ss.cs notation
ca: Introduïu el temps en notació h:mm:ss.cs

en: Exact match
ca: Coincidència exacta

en: Exit
ca: Sut

en: Exit the application
ca: Surt de l'aplicació

en: Export
ca: Exporta

en: Export Subtitles...
ca: Exporta els subtítols...

en: Export subtitles file
ca: Exporta el fitxer de subtítols

en: Export...
ca: Exporta...

en: Exporting PRS
ca: S'està exportant PRS

en: Failed copying "
ca: Ha fallat la còpia de "

en: Feature comparison height:
ca: Alçada de la comparació:

en: Feature comparison width:
ca: Amplada de la comparació:

en: File
ca: Fitxer

en: File backup saved as "
ca: S'ha desat una còpia de seguretat del fitxer com a "

en: Filters
ca: Filtres

en: Find
ca: Cerca

en: Find Next
ca: Cerca el següent

en: Find and replace words in subtitles
ca: Cerca i substitueix paraules als subtítols

en: Find next
ca: Cerca el següent

en: Find next
ca: Cerca el següent

en: Find next match of last word
ca: Cerca la següent coincidència de l'última paraula

en: Find what:
ca: Cerca això:

en: Find words in subtitles
ca: Cerca paraules als subtítols

en: Fix Styles
ca: Arregla els estils

en: Fixes styles by replacing any style that isn't available on file with Default.
ca: Arregla els estils substituint qualsevol estil que no estigui disponible al fitxer per Default.

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Face Name
ca: Nom del tipus de lletra

en: Font face
ca: Tipus de lletra

en: Font size
ca: Mida de la lletra

en: Fonts Collector
ca: Col·lector de tipus de lletra

en: Forces video to 2.35 aspect ratio
ca: Força la relació d'aspecte del vídeo a 2.35

en: Forces video to a custom aspect ratio
ca: Força la relació d'aspecte del vídeo a un valor personalitzat

en: Forces video to fullscreen aspect ratio
ca: Força la relació d'aspecte del vídeo a pantalla completa

en: Forces video to widescreen aspect ratio
ca: Força la relació d'aspecte del vídeo a pantalla panoràmica

en: Forum and bug tracker hosting by Bot1.
ca: Allotjament del fòrum i el sistema de seguiment d'errors per Bot1.

en: Forward
ca: Endavant

en: Frame
ca: Marc

en: Frame:
ca: Marc:

en: Frames:
ca: Marcs:

en: From Video
ca: Del vídeo

en: From video
ca: Del vídeo

en: Full view
ca: Vista completa

en: Function
ca: Funció

en: Generate empty movement
ca: Genera un moviment buit

en: Generate movement from points
ca: Genera el moviment a partir dels punts

en: Go to selection
ca: Vés a la selecció

en: Go!
ca: Endavant!

en: Greek
ca: Grec

en: Green:
ca: Verd:

en: Grid delete rows
ca: Graella: Suprimeix línies

en: Grid duplicate and shift one frame
ca: Graella: Duplica i desplaça un marc

en: Grid duplicate rows
ca: Graella: Duplica línies

en: Grid global next line
ca: Graella global: Línia següent

en: Grid global prev line
ca: Graella global: Línia anterior

en: Grid move row down
ca: Graella: Mou una línia avall

en: Grid move row up
ca: Graella: Mou una línia amunt

en: Group
ca: Grup

en: HSL color
ca: Color HSL

en: HSV color
ca: Color HSV

en: Hangeul
ca: Hangul

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Help
ca: Ajuda

en: Help topics
ca: Temes d'ajuda

en: History
ca: Historial

en: Horizontal zoom
ca: Ampliació horitzontal

en: Hotkeys
ca: Dreceres del teclat

en: How much CPU per feature?
ca: Quanta CPU per a cada característica?

en: Hue:
ca: Tint:

en: If anything goes wrong, blame movax.
ca: Si alguna cosa va malament, culpeu-ne en movax.

en: In Field
ca: Al camp

en: Input framerate:
ca: Marcs d'entrada:

en: Insert (after)
ca: Insereix (després)

en: Insert at video time (after)
ca: Insereix al marc del vídeo (després)

en: Insert at video time (before)
ca: Insereix al marc del vídeo (abans)

en: Insert original
ca: Insereix l'original

en: Intersect with selection
ca: Interseca amb la selecció

en: Invalid Aspect Ratio
ca: Relació d'aspecte invàlida

en: Invalid folder
ca: Carpeta invàlida

en: Invalid script
ca: 'Script' invàlid

en: Invalid value! Aspect ratio must be between 0.5 and 5.0.
ca: Valor invàlid! La relació d'aspecte ha d'estar entre 0.5 i 5.0.

en: Italic
ca: Cursiva

en: Italics
ca: Cursiva

en: Join
ca: Uneix

en: Join (as Karaoke)
ca: Uneix (com a karaoke)

en: Join (keep first)
ca: Uneix (mantén el primer)

en: Join selected syllables
ca: Uneix les síl·labes seleccionades

en: Jump To...
ca: Salta a...

en: Jump Video to End
ca: Posa el vídeo al final

en: Jump Video to Start
ca: Posa el vídeo a l'inici

en: Jump to
ca: Salta a

en: Jump to frame or time
ca: Salta a un marc o un temps

en: Jump video to end
ca: Posa el vídeo al final

en: Jump video to end
ca: Posa el vídeo al final

en: Jump video to start
ca: Posa el vídeo a l'inici

en: Jump video to start
ca: Posa el vídeo a l'inici

en: Jump video to time/frame
ca: Salta al temps/marc del vídeo

en: Jumps the video to the end frame of current subtitle
ca: Posa el vídeo al marc final del subtítol actual

en: Jumps the video to the start frame of current subtitle
ca: Posa el vídeo al marc d'inici del subtítol actual

en: Karaoke tag
ca: Etiqueta de karaoke

en: Key
ca: Tecla

en: Keyframe snapping
ca: Enganxament als marcs clau

en: Keys
ca: Tecles

en: L
ca: C

en: Layer
ca: Capa

en: Layer number
ca: Número de capa

en: Lead in to be added, in miliseconds.
ca: Temps d'entrada que s'afegirà, en mil·lisegons.

en: Lead out to be added, in miliseconds.
ca: Temps de sortida que s'afegirà, en mil·lisegons.

en: Lead-in/Lead-out
ca: Temps d'entrada/de sortida

en: Leave video on original aspect ratio
ca: Deixa el vídeo amb la relació d'aspecte original

en: Left
ca: Esq.

en: Left Margin (0000 = default)
ca: Marge esquerre (0000 = predefinit)

en: Limit to
ca: Limita a

en: Line Number
ca: Número de línia

en: Line duration
ca: Durada de la línia

en: Link line to movement file
ca: Enllaça la línia al fitxer de moviment

en: Link movement file
ca: Enllaç al fitxer de moviment

en: Link name:
ca: Nom de l'enllaç:

en: Link vertical zoom and volume sliders
ca: Enllaça les barres de desplaçament de l'ampliació vertical i el volum

en: List of all hotkeys (shortcuts) available in Aegisub. Double click on any item to reassign it.
ca: Llista de les dreceres del teclat disponibles a l'Aegisub. Feu doble clic en qualsevol objecte per canviar-les.

en: Load Automation script
ca: Carrega un 'script' d'Automatització

en: Load audio
ca: Carrega l'àudio

en: Log
ca: Registre

en: Lum.:
ca: Llum.:

en: Make adjascent subtitles continuous
ca: Fes els subtítols adjacents continus

en: Manual by ArchMage ZeratuL, jfs, movax, Kobi, TheFluff and Jcubed.
ca: Manual per ArchMage ZeratuL, jfs, movax, Kobi, TheFluff i Jcubed.

en: Margins
ca: Marges

en: Match
ca: Coincideix

en: Match case
ca: Coincident amb majúscules/minúscules

en: Match dialogues/comments
ca: Coincideix amb diàlegs/comentaris

en: Matches
ca: Coincideix

en: Maximum difference between start and end time for two subtitles to be made continuous, in miliseconds.
ca: Diferència màxima entre el temps d'inici i final dels dos subtítols perquè es facin continus, en mil·lisegons.

en: Maximum feature appearance change:
ca: Màxim de canvi d'aparença:

en: Maximum feature movement:
ca: Màxim de moviment:

en: Minimal (squared) distance between two points:
ca: Distància mínima (quadrada) entre dos punts:

en: Minimal determinant:
ca: Determinant mínim:

en: Minimal displacement per iteration:
ca: Desplaçament mínim per iteració:

en: Miscelaneous
ca: Miscel·lani

en: Motion tracker module is Copyright (c) 2006 Hajo Krabbenhoeft (aka Tentacle).
ca: El seguiment de moviment és Copyright (c) 2006 Hajo Krabbenhoeft (Tentacle).

en: Move down
ca: Mou avall

en: Move subtitle
ca: Mou el subtítol

en: Move subtitle (this frame and following frames)
ca: Mou el subtítol (aquest marc i els següents)

en: Move subtitle (this frame and preceeding frames)
ca: Mou el subtítol (aquest marc i els marcs precedents)

en: Move subtitle (this frame)
ca: Mou el subtítol (aquest marc)

en: Move up
ca: Mou amunt

en: Much like anything loaded via DirectShow, certain files may have a strange structure (such as h.264 into AVI or XviD will null frames) which may cause unreliable seeking (that is, video frames might be off by one frame). This is not an Aegisub bug - you may consider reencoding those videos before working with them.
ca: Gairebé com tot el que es carrega a través de DirectShow, alguns fitxers poden tenir una estructura estranya (com per exemple H.264 en un AVI o XviD amb marcs nuls), que poden causar un moviment inadequat (és a dir, els marcs del vídeo podrien estar desplaçats un marc). Això no és un error de l'Aegisub. Podeu considerar recomprimir aquests vídeos abans de traballar-hi.

en: New
ca: Nou

en: New catalog entry
ca: Nova entrada al catàleg

en: New storage name:
ca: Nom del magatzem nou:

en: New subtitles
ca: Nous subtítols

en: Next line
ca: Línia següent

en: Next line/syllable (
ca: Línia/síl·laba següent (

en: No matches found.
ca: No s'han trobat coincidències.

en: No timecodes to average
ca: No hi ha codis de temps per fer la mitjana

en: None
ca: Res

en: Number of points to track:
ca: Nombre de punts a seguir:

en: One of the lines in the file (%i) has negative duration. Aborting.
ca: Una de les línies del fitxer (%i) té durada negativa. S'està avortant.

en: Opaque box
ca: Capsa opaca

en: Open
ca: Obre

en: Open Attachment List
ca: Obre la llista d'adjuncions

en: Open Audio from &Video
ca: Obre l'àudio del &vídeo

en: Open Automation manager
ca: Obre el gestor de l'automatització

en: Open Fonts Collector
ca: Obre el col·lector de tipus de lletra

en: Open Properties
ca: Obre les propietats

en: Open Spell checker
ca: Obre la correcció ortogràfica

en: Open Styles Manager
ca: Obre el gestor d'estils

en: Open Styling Assistant
ca: Obre l'auxiliar d'estils

en: Open Timing Post-processor dialog
ca: Obre el diàleg del post-processador de temps

en: Open Translation Assistant
ca: Obre l'auxiliar de traducció

en: Open audio file
ca: Obre un fitxer d'àudio

en: Open automation manager
ca: Obre el gestor de l'automatització

en: Open fonts collector
ca: Obre el col·lector de tipus de lletra

en: Open script properties window
ca: Obre la finestra de propietats de l''script'

en: Open spell checker
ca: Obre la correcció ortogràfica

en: Open styles manager
ca: Obre el gestor d'estils

en: Open styling assistant
ca: Obre l'auxiliar d'estils

en: Open subtitles
ca: Obre els subtítols

en: Open subtitles file
ca: Obre un fitxer de subtítols

en: Open the attachment list
ca: Obre la llista d'adjuncions

en: Open timecodes file
ca: Obre un fitxer de codis de temps

en: Open timecodes file...
ca: Obre un fitxer de codis de temps

en: Open translation assistant
ca: Obre l'auxiliar de traducció

en: Open video file
ca: Obre un fitxer de vídeo

en: Opens a VFR timecodes v1 or v2 file
ca: Obre un fitxer de codis de temps VFR (marcs variables) v1 o v2

en: Opens a subtitles file
ca: Obre un fitxer de subtítols

en: Opens a subtitles file with a specific charset
ca: Obre un fitxer de subtítols amb una codificació específica

en: Opens a video file
ca: Obre un fitxer de vídeo

en: Opens an audio file
ca: Obre un fitxer d'àudio

en: Opens the audio from the current video file
ca: Obre l'àudio del fitxer de vídeo actual

en: Original script:
ca: 'Script' original:

en: Outline
ca: Vora

en: Outline color
ca: Color de la vora

en: Outline width, in pixels
ca: Mida de la vora, en píxels

en: Outline:
ca: Vora:

en: Output:
ca: Sortida:

en: Parsing Matroska
ca: S'està analitzant el fitxer Matroska

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste subtitles
ca: Enganxa els subtítols

en: Paste...
ca: Enganxa...

en: Play 500 ms after selection (
ca: Reprodueix 500 ms després de la selecció (

en: Play 500 ms before selection (
ca: Reprodueix 500 ms abans de la selecció (

en: Play Audio
ca: Reprodueix l'àudio

en: Play current line
ca: Reprodueix la línia actual

en: Play current line (
ca: Reprodueix la línia actual (

en: Play first 500ms of selection (
ca: Reprodueix els primers 500 ms de la selecció (

en: Play from selection start to end of file (
ca: Reprodueix de l'inici de la selecció al final del fitxer (

en: Play last 500ms of selection (
ca: Reprodueix els últims 500 ms de la selecció (

en: Play selection (
ca: Reprodueix la selecció (

en: Play video starting on this position
ca: Reprodueix el vídeo començant en aquesta posició

en: Please select the formats you want to
    associate with Aegisub:
ca: Escolliu els formats que voleu
    associar amb l'Aegisub:

en: Press Key
ca: Premeu la tecla

en: Press key to bind to "
ca: Premeu la tecla que voleu assignar a "

en: Preview changes
ca: Previsualitza els canvis

en: Previous line
ca: Línia anterior

en: Previous line/syllable (
ca: Línia/síl·laba anterior (

en: Primary
ca: Primari

en: Primary color
ca: Color primari

en: Properties
ca: Propietats

en: RGB color
ca: Color RGB

en: Reading into RAM
ca: S'està copiant a la RAM

en: Reading keyframe and timecode data from Matroska file.
ca: S'estan llegint els marcs clau i les dades dels codis de temps del fitxer Matroska.

en: Recent
ca: Recents

en: Recombine (1+2, 2) into (1, 2)
ca: Recombina (1+2, 2) a (1, 2)

en: Recombine (1, 1+2) into (1, 2)
ca: Recombina (1, 1+2) a (1, 2)

en: Recombine (1, 1+2, 2) into (1, 2)
ca: Recombina (1, 1+2, 2) a (1, 2)

en: Red:
ca: Vermell:

en: Redo
ca: Refés

en: Redoes last action
ca: Refà l'última acció

en: Regular Expression match
ca: Coincidència amb l'expressió regular

en: Rel&oad
ca: Recarre&ga

en: Remap hotkeys
ca: Canvia les dreceres del teclat

en: Remove points from movement
ca: Suprimeix punts del moviment

en: Removes all but the absolutely required fields from the Script Info section. You might want to run this on files that you plan to distribute in original form.
ca: Suprimeix absolutament tots els camps excepte els necessaris de la secció d'Informació de l''script'. Potser voldreu executar això en fitxers que vulgueu distribuir de manera original.

en: Replace
ca: Substitueix

en: Replace all
ca: Substitueix-ho tot

en: Replace next
ca: Substitueix el següent

en: Replace timecodes?
ca: Substitució de codis de temps

en: Replace with:
ca: Substitueix amb:

en: Resample
ca: Reajusta

en: Resample resolution
ca: Reajusta la resolució

en: Resample resolution...
ca: Reajusta la resolució...

en: Resample script resolution
ca: Reajusta la resolució de l''script'

en: Resolution
ca: Resolució

en: Resolution mismatch
ca: Resolució no coincident

en: Right
ca: Dreta

en: Right Margin (0000 = default)
ca: Marge dret (0000 = predefinit)

en: Runs a post-processor for timing to deal with lead-ins, lead-outs, scene timing and etc.
ca: Executa un post-processador per al temps per tractar els temps d'entrada i de sortida, el temps de les escenes, etcètera.

en: Russian
ca: Rus

en: S&hift times...
ca: Des&plaça els temps...

en: SVN hosting by BerliOS and Mentar.
ca: Allotjament del SVN per BerliOS i Mentrar.

en: Save
ca: Desa

en: Save PNG snapshot
ca: Desa una captura PNG

en: Save Subtitles Alt
ca: Desa els subtítols (alternatiu)

en: Save Subtitles as...
ca: Anomena i desa els subtítols...

en: Save before continuing?
ca: Voleu desar abans de continuar?

en: Save file
ca: Desa el fitxer

en: Save subtitles
ca: Desa els subtítols

en: Save subtitles file
ca: Desa el fitxer de subtítols

en: Saves a copy of subtitles with processing applied to it.
ca: Desa una còpia dels subtítols aplicant-hi uns processos.

en: Saves subtitles
ca: Desa els subtítols

en: Saves subtitles with another name
ca: Desa els subtítols amb un altre nom

en: Scale X%:
ca: Escalat X%:

en: Scale X, in percentage
ca: Escalat X, en percentatge

en: Scale Y%:
ca: Escalat Y%:

en: Scale Y, in percentage
ca: Escalat Y, en percentatge

en: Script
ca: 'Script'

en: Script Properties
ca: Propietats de l''script'

en: Script name
ca: Nom de l''script'

en: Searching for fonts in file...
ca: S'estan cercant tipus de lletra al fitxer...

en: Secondary
ca: Secundari

en: Secondary color
ca: Color secundari

en: Seek bar
ca: Barra de desplaçament

en: Seek video.
ca: Mou el vídeo.

en: Select
ca: Selecciona

en: Select &All
ca: Seleccion&a-ho tot

en: Select Aegisub interface language
ca: Seleccioneu l'idioma de la interfície de l'Aegisub

en: Select Color
ca: Seleccioneu un color

en: Select Lines
ca: Selecciona les línies

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select all styles.
ca: Selecciona tots els estils.

en: Select folder to save fonts on
ca: Seleccioneu la careta on desar els tipus de lletra

en: Select none
ca: No seleccionis res

en: Select style
ca: Selecciona l'estil

en: Select styles to process. Unchecked ones will be ignored.
ca: Seleccioneu els estils a processar. Els desmarcats s'ignoraran.

en: Select the path to save the file to:
ca: Seleccioneu el camí on desar el fitxer:

en: Select the path to save the files to:
ca: Seleccioneu el camí on desar els fitxers:

en: Select visible
ca: Selecciona els visibles

en: Selected rows
ca: Les línies seleccionades

en: Selection
ca: Selecció

en: Selection was set to %i lines
ca: S'han seleccionat %i línies

en: Selects all lines that are currently visible on video frame
ca: Selecciona totes les línies actualment visibles al marc del vídeo

en: Selects lines based on defined criterea
ca: Selecciona les línies basant-se en un criteri definit

en: Set End to Video
ca: Defineix el final al vídeo

en: Set Start to Video
ca: Defineix l'inici al vídeo

en: Set end of selected subtitles to current video frame
ca: Posa el final dels subtítols al marc actual del vídeo

en: Set opacity, from 0 (opaque) to 255 (transparent)
ca: Definiu l'opacitat, de 0 (opac) a 255 (transparent)

en: Set selection
ca: Defineix la selecció

en: Set start and end of subtitles to the keyframes around current video frame
ca: Posa l'inici i el final dels subtítols als marcs clau al voltant del marc de vídeo actual

en: Set start of selected subtitles to current video frame
ca: Posa l'inici dels subtítols seleccionats al marc actual del vídeo

en: Set style
ca: Defineix l'estil

en: Set zoom to 100%
ca: Defineix l'ampliació al 100%

en: Set zoom to 200%
ca: Defineix l'ampliació al 200%

en: Set zoom to 50%
ca: Defineix l'ampliació al 50%

en: Shadow
ca: Ombra

en: Shadow color
ca: Color de l'ombra

en: Shadow distance, in pixels
ca: Distància de l'ombra, en píxels

en: Shadow:
ca: Ombra:

en: Shift Times
ca: Desplaça els temps

en: Shift by
ca: Desplaça per

en: Shift by Current Time
ca: Desplaça pel temps actual

en: Shift by frames
ca: Desplaça per marcs

en: Shift by time
ca: Desplaça per temps

en: Shift selected subtitles so first selected starts at this frame
ca: Desplaça els subtítols seleccionats de manera que el primer seleccionat comenci en aquest marc

en: Shift selection so first selected line starts at current frame
ca: Desplaça la selecció de manera que la primera línia seleccionada comenci al marc actual

en: Shift subtitles by time or frames
ca: Desplaça els subtítols per temps o per marcs

en: Shift subtitles to frame
ca: Desplaça els subtítols al marc

en: Shift to Current Frame
ca: Desplaça al marc actual

en: Shifts subs backward, making them appear earlier. Use if they are appearing too late.
ca: Desplaça els subtítols cap endarrere, fent que apareguin més aviat. Utilitzeu això si apareixen massa tard.

en: Shifts subs forward, making them appear later. Use if they are appearing too soon.
ca: Desplaça els subtítols cap endavant, fent que apareguin més tard. Utilitzeu això si apareixen massa aviat.

en: Size
ca: Mida

en: Snap end to video
ca: Enganxa el final al vídeo

en: Snap end to video
ca: Enganxa el final al vídeo

en: Snap selected subtitles so they match current scene start/end
ca: Canvia el temps dels subtítols seleccionats perquè coincideixin amb l'inici i final de l'escena actual

en: Snap start to video
ca: Enganxa l'inici al vídeo

en: Snap start to video
ca: Enganxa l'inici al vídeo

en: Snap subtitles to scene
ca: Enganxa els subtítols a l'escena

en: Snap to Scene
ca: Enganxa a l'escena

en: Snap to scene
ca: Enganxa a l'escena

en: Sort all subtitles by their start times
ca: Ordena tots els subtítols pel seu temps d'inici

en: Sort by Time
ca: Ordena per temps

en: Spacing:
ca: Espaiat:

en: Spe&ll checker...
ca: Correcció &ortogràfica...

en: Spectrum analyzer mode
ca: Mode d'analitzador d'espectre

en: Spectrum mode:
ca: Mode d'espectre:

en: Spellchecker
ca: Correcció ortogràfica

en: Split
ca: Divideix

en: Split (by karaoke)
ca: Divideix (per karaoke)

en: Split at cursor (estimate times)
ca: Divideix al cursor (estima els temps)

en: Split at cursor (preserve times)
ca: Divideix al cursor (conserva els temps)

en: Split line for movement
ca: Divideix la línia per al moviment

en: St&yling Assistant...
ca: Au&xiliar d'estils...

en: Standard Settings
ca: Configuració estàndard

en: Start
ca: Inici

en: Start and End times
ca: Temps d'inici i de final

en: Start time
ca: Temps d'inici

en: Start times only
ca: Només els temps d'inici

en: Starts after thres.:
ca: Valor si comença després:

en: Starts before thres.:
ca: Valor si comença abans:

en: Stop
ca: Atura

en: Stop video playback
ca: Atura la reproducció del vídeo

en: Storage
ca: Magatzem

en: Strikeout
ca: Tatxat

en: Style
ca: Estil

en: Style Editor
ca: Editor d'estils

en: Style for this line.
ca: Estil per a aquesta línia

en: Style name
ca: Nom de l'estil

en: Styles Manager
ca: Gestor d'estils

en: Styles available
ca: Estils disponibles

en: Styles can be stored in different storages, so that you can keep your projects organized.
ca: Els estils es poden emmagatzemar en diferents magatzems, de manera que podeu mantenir els vostres projectes organitzats.

en: Styling Assistant
ca: Auxiliar d'estils

en: Styling Assistant Accept
ca: Auxiliar d'estils: Accepta

en: Styling Assistant Next
ca: Auxiliar d'estils: Següent

en: Styling Assistant Play
ca: Auxiliar d'estils: Reprodueix

en: Styling Assistant Prev
ca: Auxiliar d'estils: Anterior

en: Styling Assistant Preview
ca: Auxiliar d'estils: Previsualitza

en: Styling assistant
ca: Auxiliar d'estils

en: Subs only view
ca: Vista només dels subtítols

en: Substation Alpha Mode - Left click sets start and right click sets end
ca: Mode Substation Alpha - El clic esquerre defineix l'inici i el dret el final

en: Subtract from selection
ca: Treu de la selecció

en: Symbol
ca: Símbol

en: Synch point:
ca: Punt de sincronització:

en: Text encoding:
ca: Codificació del text:

en: Thai
ca: Tailandès

en: The fonts collector is one of the most useful features, which resumes the boring task of hunting down fonts into a matter of a few clicks.
ca: El col·lector de tipus de lletra és una de les característiques més útils, que redueix l'avorrida tasca de cercar tipus de lletra a fer uns quants clics.

en: The resolution of the loaded video and the resolution specified for the subtitles don't match.
    
    Video resolution:	%d x %d
    Script resolution:	%d x %d
    
    Change subtitles resolution to match video?
ca: La resolució del vídeo carregat i la resolució especificada als subtítols no coincideixen.
    
    Resolució del vídeo: %d x %d
    Resolució de l''script': %d x %d
    
    Voleu canviar la resolució dels subtítols perquè coincideixi amb la del vídeo?

en: The styling assistant is a practical way to set styles to each line, when each actor has a different style assigned to it.
ca: L'auxiliar d'estils és una manera pràctica de definir estils a cada línia quan cada actor té un estil diferent assignat.

en: There is no reason to use the SSA format (as opposed to ASS). ASS is very similar, but adds some important functionality. Most importantly, however, is that only ASS supports certain override tags (such as \pos and \t). Those only work on SSA files because VSFilter/Textsub are merciful.
ca: No hi ha cap raó per utilitzar el format SSA (al contrari que l'ASS). L'ASS és molt similar, però afegeix funcionalitats importants. El més important és que només l'ASS suporta certes etiquetes (com ara \pos i \t). Aquestes etiquetes només funcionen als fitxers SSA perquè el VSFilter/Textsub és misericordiós.

en: Threshold for 'after end' distance, that is, how many frames a subtitle must end after a keyframe to snap to it.
ca: Valor per a la distància 'acaba després', això és, quants marcs ha d'acabar un subtítol després d'un marc clau per enganxar-s'hi.

en: Threshold for 'after start' distance, that is, how many frames a subtitle must start after a keyframe to snap to it.
ca: Valor per a la distància 'comença després', això és, quants marcs ha de començar un subtítol després d'un marc clau per enganxar-s'hi.

en: Threshold for 'before end' distance, that is, how many frames a subtitle must end before a keyframe to snap to it.
ca: Valor per a la distància 'acaba abans', això és, quants marcs ha d'acabar un subtítol abans d'un marc clau per enganxar-s'hi.

en: Threshold for 'before start' distance, that is, how many frames a subtitle must start before a keyframe to snap to it.
ca: Valor per a la distància 'comença abans', això és, quants marcs ha de començar un subtítol abans d'un marc clau per enganxar-s'hi.

en: Threshold:
ca: Valor:

en: Time
ca: Temps

en: Time by frame number
ca: Nombre del temps per marc

en: Time by h:mm:ss.cs
ca: Temps en h:mm:ss:cs

en: Time of this frame relative to start and end of current subs.
ca: Temps d'aquest marc relatiu a l'inici i al final dels subtítols actuals.

en: Time:
ca: Temps:

en: Times
ca: Temps

en: Timing Post-Processor
ca: Post-processador de temps

en: Timing Post-Processor...
ca: Post-processador de temps...

en: Timing:
ca: Temps:

en: Title:
ca: Títol:

en: Toggle autoscroll of video
ca: Activa/desactiva el moviment automàtic del vídeo

en: Toggle karaoke mode
ca: Activa/desactiva el mode de karaoke

en: Toggle splitting-mode
ca: Canvia el mode de divisió

en: Track points
ca: Segueix els punts

en: Tracker configuration
ca: Configuració del seguiment

en: Tracking points
ca: Punts de seguiment

en: Transform Framerate
ca: Transforma la velocitat dels marcs

en: Transform subtitles times, including those in override tags, from input to output. This is most useful to convert CFR to VFR for hardsubbing. You usually DO NOT want to check this filter for softsubbing.
ca: Transforma els temps dels subtítols, incloent-hi les etiquetes, de l'entrada a la sortida. Això és útil per convertir de CFR (marcs constants) a VFR (marcs variables) per al subtitulat dur. Normalment NO voldreu activar aquest filtre per al subtitulat tou.

en: Translated into LANGUAGE by PERSON
ca: Traduït al català per Eduard Ereza Martínez.

en: Translation
ca: Traducció

en: Translation Assistant
ca: Ajudant de traducció

en: Translation Assistant Accept
ca: Auxiliar de traducció: Accepta

en: Translation Assistant Insert Original
ca: Auxiliar de traducció: Insereix l'original

en: Translation Assistant Next
ca: Auxiliar de traducció: Següent

en: Translation Assistant Play
ca: Auxiliar de traducció: Reprodueix

en: Translation Assistant Prev
ca: Auxiliar de traducció: Anterior

en: Translation Assistant Preview
ca: Auxiliar de traducció: Previsualitza

en: Translation:
ca: Traducció:

en: Turkish
ca: Turc

en: Underline
ca: Subratllat

en: Undo
ca: Desfés

en: Undoes last action
ca: Desfà l'última acció

en: Unload timecodes?
ca: Descàrrega de codis de temps

en: Unsaved changes
ca: Canvis no desats

en: Update Video (slow)
ca: Actualitza el vídeo (lent)

en: Update details:
ca: Detalls de l'actualització:

en: Updated by:
ca: Actualitzat per:

en: Use keyboard shortcuts! They make your life easier, for example, Ctrl+Enter updates changes on current line without going to next. Check the manual for a complete list.
ca: Utilitzeu les dreceres del teclat! Us faran la vida més fàcil. Per exemple, Ctrl+Enter actualitza els canvis de la línia actual sense anar a la següent. Vegeu el manual per a una llista completa.

en: Use regular expressions
ca: Utilitza expressions regulars

en: Value:
ca: Valor:

en: Vert
ca: Vert.

en: Vertical Margin (0000 = default)
ca: Marge vertical (0000 = predefinit)

en: Vertical zoom
ca: Ampliació vertical

en: Video Jump
ca: Salta el vídeo

en: Video global focus seek
ca: Vídeo global: Cerca el focus

en: Video global next frame
ca: Vídeo global: Marc següent

en: Video global prev frame
ca: Vídeo global: Marc anterior

en: Video global zoom in
ca: Vídeo global: Amplia

en: Video global zoom out
ca: Vídeo global: Redueix

en: Video+Subs view
ca: Vista dels subtítols i el vídeo

en: Vie&w
ca: &Visualitza

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Visit Aegisub's bug tracker
ca: Visita l'eina de seguiment d'errors de l'Aegisub

en: Visit Aegisub's forums
ca: Visita els fòrums de l'Aegisub

en: Visit Aegisub's official IRC channel
ca: Visita el canal d'IRC oficial de l'Aegisub

en: Visit Aegisub's official website
ca: Visita la pàgina web oficial de l'Aegisub

en: Warning
ca: Advertència

en: When you are done with your subtitles and ready to distribute them, remember: say no to MP4, OGM or AVI. Matroska is your friend.
ca: Quan hagueu acabat amb els vostres subtítols i estigueu preparat per distribuir-los, recordeu: digueu no a l'MP4, l'OGM o l'AVI. El Matroska és el vostre amic.

en: Wrap style
ca: Estil de salt

en: Writing file
ca: S'està escrivint el fitxer

en: You already have timecodes loaded. Replace them with the timecodes from the Matroska file?
ca: Ja teniu codis de temps carregats. Voleu substituir-los amb els codis de temps del fitxer Matroska?

en: You can easily translate subtitle files using the translation assistant.
ca: Podeu traduir fitxer de subtítols fàcilment utilitzant l'auxiliar de traducció.

en: You have chosen to use the "Comic Sans" font. As the programmer and a typesetter,
    I must urge you to reconsider. Comic Sans is the most abused font in the history
    of computing, so please avoid using it unless it's REALLY suitable. Thanks.
ca: Heu escollit usar el tipus de lletra "Comic Sans". Com a programador i editor d'estils,
    us haig de demanar que ho reconsidereu. La Comic Sans és la lletra més abusada en la història
    dels ordinadors, o sigui que eviteu usar-la a no ser que REALMENT sigui necessària. Gràcies.

en: You have timecodes loaded currently. Would you like to unload them?
ca: Ja teniu codis de temps carregats. Els voleu descarregar?

en: Zoom &100%
ca: Amplia al &100%

en: Zoom &200%
ca: Amplia al &200%

en: Zoom &50%
ca: Amplia al &50%

en: Zoom 100%
ca: Amplia al 100%

en: Zoom 200%
ca: Amplia al 200%

en: Zoom 50%
ca: Amplia al 50%

en: Zoom in
ca: Amplia

en: Zoom out
ca: Redueix

en: Zoom video in
ca: Amplia el vídeo

en: Zoom video out
ca: Redueix el vídeo

en: all
ca: tot

en: backward,
ca: endarrere,

en: e,
ca: f,

en: forward,
ca: endavant,

en: s+e,
ca: i+f,

en: s,
ca: i,

en: unsaved,
ca: no desat,
